Nachádzate sa tu: Úvod > Školské aktivity > Škola v prírode

Škola v prírode

Škola v prírode 2011

V týždni od 26.9.2011 do 30.9.2011 56 žiakov našej školy trávilo prekrásny, slnečný týždeň, plný aktivity v škole v prírode v Starej Turej – Dubník – Javorinka.

Veľmi chutne nám varili, dobre sa nám spalo, pretože ubytovňa bola priamo v hore. Deň sme začínali rannou rozvičkou na čerstvom vzduchu pod vedením p. učiteľky, vedúcej školy v prírode, p. Dzurendovej.

O veselý zaujímavý program sa nám postarali aj p. učiteľka Sobotková, p. učiteľka Dlábiková a p. vychovávateľka Bartošová. V pohotovosti bola aj zdravotná sestra p. Šošková. Našťastie, nič sa nám nestalo.

Na celodennom výlete na Čachtický hrad sme mali šťastie, stretli sme tam spisovateľa, historika Andreja Štiavnického, ktorý nám ochotne urobil besedu priamo na hrade o Alžbete Bátoriovej. A budeme stále pekné, lebo v Múzeu v Beckove sme sa dívali do zázračného zrkadla. Teraz s chuťou do práce v škole.

Škola v prírode 2010

Žiaci z tried II.A, II. B, III.A a V.A  sa zúčastnili od 4.10.2010 do 8.10.2010 Školy v prírode v Javorinke, Dubníku – Stará Turá. Štyri pani učiteľky a jedna zdravotníčka sa počas päť-dňového pobytu zodpovedne starali a spríjemňovali žiakom pobyt rôznymi akciami na čerstvom vzduchu. Ubytovanie bolo na veľmi dobrej úrovni v murovanej chate. Vyučovanie prebiehalo podľa vopred pripraveného rozvrhu hodín. Strava 5-krát denne s možnosťou pridania a celodenným pitným režimom.  Vedúca pobytu Mgr. Dzurendová celý pobyt hodnotila veľmi kladne. Najväčší ohlas mal celodenný výlet na Čachtický hrad a hrad Beckov. Počas pobytu sme sa držali hesla: “Pohyb – zdravie – krása”.