Nachádzate sa tu: Úvod > Liga mladých – sudoku

Liga mladých – sudoku

S veľkým potešením sme prijali správu o vzniku zaujímavého diela. Súťaž Liga mladých 2013, o ktorej je reč, je určená pre žiakov základných škôl, študentov stredných škôl, učiteľov, vychovávateľov a vedúcich záujmových útvarov. Pozostáva celkom z pätnástich kôl, pričom v každom z nich sú pripravené tri zaujímavé úlohy. Každé kolo trvá celý týždeň, to prvé sa začal už v pondelok 24. júna 2013 a koniec posledného kola je naplánovaný na nedeľu 6. októbra 2013.
Na tvorbe súťažných a návodných úloh sa podieľa mládež a pedagógovia z radov priaznivcov a reprezentantov SR v sudoku a hlavolamoch. Projekt je podporený Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v rámci Výzvy na obnovu výchovy a vzdelávania vo vzdelávacích oblastiach Matematika a práca s informáciami a Človek a príroda na rok 2013 a Slovenský zväz hádankárov a krížovkárov je jeho partnerom.

Viac informácii: liga.slovaksudoku.com

Plagát na stiahnutie [PDF 450 kB]